Blog pl,  Informacja

Trochę historii

Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie. Karol Wojtyła

                                                                                                                                                  

W tym roku minęło 11 lat istnienia Makotoshin dojo. Od samego początku Dojo podlegało ciągłym zmianom.  Najważniejsze w tym wszystkim pozostaje stałość i niezmienność wartości wśród ćwiczących. Początki były bardzo trudne, warunki wręcz spartańskie lecz to nie przeszkadzało nam w treningu. Silna wola i chęci były dobrym zaczynem pod dojo, które 3 razy zmieniało jak do tej pory swoją lokalizację. Na obecnym miejscy jesteśmy już od maja 2011, wyposażeni w lustra, matę oraz niezbędną broń treningową.

Gdzie i jak się to zaczęło?

W pierwszym dojo umiejscowione było  w salonie. Było ciasno i zimno lecz nie zniechęcało to nas do ćwiczeń. Wręcz odwrotnie czuliśmy się z motywowani.

W drugim miejscu było trochę więcej miejsca lecz również trenowaliśmy w salonie.

Dopiero po 3 latach zdecydowaliśmy się na remont starego garażu pod nowe miejsce na dojo. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy powstało całkiem dobre miejsce w którym trenujemy do dziś.

W drodze

Sami widzicie nieustannie idziemy, ciągle coś zmieniamy, żeby mimo wszystko było pięknie :-). Nasza wędrówka do tej pory nauczyła nas nie tylko cierpliwości co radości z tego co mamy na daną chwilę. Wszystkim tym z którymi szedłem razem bardzo dziękuję był to dla mnie wspaniały czas iść z Wami a z tymi którzy razem ze mna idą to sami wiecie najlepiej 🙂 Życzę Wam wszystkim radości i pełni życia krocząc po drodze waszego przeznaczenia.

Możliwość komentowania Trochę historii została wyłączona

Favicon Plugin made by Alesis