Dawar,  Informacja

Dawar – Cykl

Rozpoczynam od dziś cykl, który od hebrajskiego słowa DAWAR דָּבָר oznacza Słowo. Mam tutaj na myśli Słowo Boże. A skąd to wiadomo? No właśnie skąd? Na to pytanie można żartobliwie odpowiedzieć że kilka  osób z Bogiem rozmawiało i jak nie oni sami to ktoś za nich dokonał ostatecznej redakcji przyczyniając się do ostatecznej formy jaką jest Biblia. Dziś mamy do dyspozycji wiele narzędzi, które pozwala nam dobrze odczytywać Słowo spisane kilka lub kilkanaście wieków temu. Dzięki temu możemy w domu poświęcić kilka chwil swego czasu jaki został nam dany na czytanie, studiowanie i wdrażanie Słowa zapisanego na kartach Pisma Świętego. Chciałbym przytoczyć tutaj słowa proroka Amosa, który jako prosty pasterz owiec otrzymał poniższe słowa:

Am 8,11 Oto nadchodzą dni – wyrocznia Boga i Pana – w których ześlę na kraj cały głód bardzo dotkliwy. Nie będzie to jednak głód chleba ani wody pragnienie, lecz prawdziwa tęsknota za słowem Pańskim.

Tak i ja dzisiaj doświadczam prawdziwego głodu – głodu Słowa Bożego. Nie umiem tego wytłumaczyć po prostu tak się dzieje i już. Być może najwłaściwszym wyjaśnieniem będzie opis kuszenia Jezusa przez kusiciela na pystyni. Gdy Jezus po 40 dniach na pustyni zaczął odczuwać głód przystąpił do Niego kusiciel: „Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz aby te kamienie stały się chlebem”. Jezus odpowiada: „Jest napisane: Nie samym chlebem żyć będzie człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Boga”. Czy takie wyjaśnienie Wam wystarcza? Zatrzymajcie się chwilę na tym fragmencie i jeszcze raz powoli, głośno odczytajcie słowa które Jezus dał w odpowiedzi. Jezus zaczyna od słów „jest napisane” tutaj podkreśla autorytet Pisma które staje się Słowem wychodzącym z ust Boga. Jezus przytacza tutaj słowa z Księgi Powtórzonego Prawa (Pwt 8,3) czyli zna Pismo. Mało tego posługuje się Pismem żeby dać prostą i czytelną odpowiedź. Nie samym chlebem, nie tylko ciało mamy karmić lecz również naszego Ducha. A czym? Każdym jeszcze raz tutaj powtórzę to słowo które pada: każdym słowem, które pochodzi z ust Boga. Mamy się karmić każdym słowem. Czy ty bracie, siostro karmisz się każdym słowem które pochodzi z ust Boga. Czy czytasz Pismo Święte? Popatrz jak  łatwo można rozwiązywać swoje problemy wystarczy karmić się Słowem Bożym. Jezus powiedział, że mamy się karmić każdym słowem. A skoro to Bóg mówi to mniemam że stąd doświadczam ten przeogromny głód słowa Bożego, o  którym mówił prorok Amos. Poprzez codzienne czytanie, karmienie się Słowem staram się zaspokoić uczucie głodu, wchodząc coraz głębiej i głębiej w słowo życia wiecznego (J 6,68). Takie mam pragnienie serca, aby się podzielić z Tobą abyś kiedy usłyszysz Jego głos , to żebyś nie czynił swojego serca hardym. Hbr 3,7-8.

To tytułem wstępu. Swoje przemyślenia postaram się czynić regularnie na tym blogu, zamieszczając w równych odstępach czasowych. A do czasu kiedy podzielę się z Tobą czymś nowym (oczywiście dla mnie :-), bo to przecież ludzie i tak odkryli wszystko przed nami tak jak się Bogu podobało) proszę Cię zadaj sobie parę pytań, które ułatwią Tobie lekturę oraz wciągną Cię samego do szukania informacji.

Czego mi brakuje w moim życiu?

Jeśli odpowiedziałeś na pierwsze pytanie, to dlaczego właśnie to?

Co się zmieni kiedy to otrzymam?

Czy uważasz że Amos miał proste życie?

Czy można pościć 40 dni?

Możliwość komentowania Dawar – Cykl została wyłączona

Favicon Plugin made by Alesis